poniedziałek, 3 lutego 2014

ŚLADAMI ABSOLWENTÓWNasi uczniowie… Przebywamy z nimi w szkolnych murach pewien  odcinek edukacyjnego czasu. Potem odchodzą w swoje strony niosąc ze sobą garść wspomnień, uśmiechów i sympatii jako pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Czasami zjawiają się na Zjazdach Absolwentów by jeszcze raz zasiąść ze wzruszeniem w szkolnej ławce i odmierzać ziarenka wspomnień i by serce cieplej zabiło  na dźwięk szkolnego dzwonka. Czasami… a czasami po prostu zwyczajnie zapominają o szkole, nauczycielach i rodzinnym mieście. Wrzuceni w wir innej czasoprzestrzeni jakby żyli w świecie równoległym do tego w którym została dawna szkoła, nauczyciele i koledzy ze szkolnych lat. Lecz podczas kiedy oni wykuwają swój los w dorosłym  życiu - my trwamy w szkole oddając światu kolejnych absolwentów i znów kolejnych. I tak rok za rokiem.  Niezmiennie. Jednak zawsze pamiętamy twarze, uśmiechy, kolorowe żarty czy skecze opowiadane w szkolnym kabarecie. Uśmiech i dobre słowo podarowane bez okazji, zwykłe ludzkie dziękuję, proszę, przepraszam, które dla nich i dla nas znaczyło tak wiele…Zdali maturę i poszli w świat pchnięci w czasoprzestrzeń zaczarowaną różczką czasu. Absolwenci- kiedyś nasi uczniowie- dziś lekarze, nauczyciele, aktorzy, osoby duchowne, naukowcy, kompozytorzy...i wielu o innych zawodach. Są praktycznie wszędzie : tak w kraju jak i na każdym kontynencie. Miło jest przeczytać znajome nazwisko z tamtych lat, uśmiechnąć się na wspomnienie czyichś figlarnych oczu, uśmiechu,  przedyskutowanych razem godzin.
Ostatnio odnowiliśmy gabloty wiszące na szkolnym korytarzu by  pójść Śladami Absolwentów i przekazać obecnym uczniom nazwiska, daty i wydarzenia oraz aktualne ścieżki życia ich starszych kolegów z różnych roczników maturalnych. Ciągle zbieramy aktualne informacje o nich i uzupełniamy nasze materiały archiwalne. Chętnie widzimy każdą pomoc w odnalezieniu śladów tych, którzy opuścili szkolne mury, ukończyli studia i rozjechali się po świecie.
Zapraszamy do nawiązania kontaktów ze szkołą i pomoc w uzupełnianiu naszych o Was –nasi Absolwenci- informacji. Gdzie jesteście i czym się obecnie zajmujecie?
A dla tych- którzy obecnie uczą się w naszej szkole - pozostawiamy specjalne miejsce które będzie czekało a kiedy pójdą  swoją drogą w świat uzupełnimy je o aktualne dane i zdjęcie wpisując ich nazwiska w gablocie ŚLADAMI ABSOLWENTÓW.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz